eTwinning

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do projektów eTwinning. W roku szkolnym 2017/2018 realizowaliśmy projekt „100 lat Niepodległej”, w ramach którego razem z dwoma innymi szkołami projektowaliśmy kartki pocztowe z życzeniami dla Niepodległej w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nasze kartki umieściliśmy na Padlecie, a następnie na wspólnej platformie projektu TwinSpaces.

W tym roku rozpoczęliśmy dwa projekty. Pierwszy z nich nosi tytuł „Europe and the world in 19th and 20th centuries” i zakłada współtworzenie materiałów interaktywnych z historii w języku angielskim przez uczniów naszej szkoły i uczniów klasy dwujęzycznej w Nowym Tomyślu.

Drugi, pod tytułem „Be cool – write about your interests and school”, zakłada wymianę informacji na swój temat między uczniami z naszej szkoły oraz szkół z Hiszpanii (CEIP TIERNO GALVÁN, Castellar de la Frontera) i ze Słowacji (Zakladna skola J. Horaka, Banská Štiavnica). Projekt ma na celu zachęcić i zmotywować uczniów do komunikowania się po angielsku poprzez pisanie listów i kartek oraz video chaty. Do tej pory grupa dwudziestu uczniów z naszej szkoły napisała po angielsku i wysłała listy oraz kartki bożonarodzeniowe do uczniów ze szkoły w Hiszpanii. 30 listopada nasze listy i kartki dotarły do szkoły w Hiszpanii. Otrzymaliśmy podziękowania i pozdrowienia w formie zdjęcia i filmiku. A teraz czekamy na listy i kartki ze Słowacji.