Najlepsza szkoła przedsiębiorczości w Polsce

Po raz kolejny nasza szkoła wygrała konkurs NBP na najlepszy projekt własny, którego autorkami były pani Grażyna Kołacz i pani Marlena Macherzyńska, uzyskując tytuły: Najlepszy Nauczyciel Przedsiębiorczości w województwie śląskim oraz Najlepszy Nauczyciel Przedsiębiorczości w Polsce. Ponadto szkoła otrzymała tytuł Najlepszej Szkoły Przedsiębiorczości w Polsce, a Szkolny Klub Przedsiębiorczości zyskał miano najlepszego w Polsce.

Szkolny Klub Przedsiębiorczości działa w szkole od 2012 roku. W ramach klubu uczniowie  realizują szereg zadań związanych z ekonomią i przedsiębiorczością. Biorą udział w ogólnopolskich konkursach, projektach i olimpiadach, w których odnoszą sukcesy np. dwukrotni laureaci i finaliści w Gimnazjalnej Olimpiadzie Przedsiębiorczości, finaliści i laureaci „Gimnazjalnych potyczek” czy konkursu IDEA na najlepsze uczniowskie przedsięwzięcie. Co roku realizują programy: „Ekonomia na co dzień”, „Młodzi przedsiębiorczy”, „Otwarta firma”, a także projekty własne, których autorkami są opiekunki klubu.

Projekty z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, napisane przez panie: Grażynę Kołacz oraz  Marlenę Macherzyńską i zrealizowane w naszej szkole w latach 2012, 2014, 2016 i 2017, zdobyły I miejsce w Polsce. Szkolny Klub Przedsiębiorczości oraz szkoła w latach 2014, 2016, 2017 triumfowały w Polsce jako Najlepszy Szkolny Klub Przedsiębiorczości oraz Najlepsza Szkoła Przedsiębiorczości, a panie Grażyna Kołacz i Marlena Macherzyńska mogą się poszczycić tytułem Najlepszego Nauczyciela Przedsiębiorczości w Polsce, który zdobyły już trzykrotnie.