Czytam z klasą

W bieżącym roku szkolnym w klasie Ia będzie realizowany międzynarodowy projekt edukacyjny „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, który zarazem jest innowacją pedagogiczną. Poprzez czytanie lektur dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę. Celem projektu jest też integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych. Szkoły będą dzieliły się relacjami ze swoich działań na wspólnej stronie projektu.

Postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą. Projekt ten ma na celu również zachęcić dzieci od najmłodszych lat do sięgania po książkę. W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna). Udział w projekcie będzie dla uczniów wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych. Projekt będzie zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.

Jest to już druga edycja tego projektu, w poprzednim brała udział zeszłoroczna klasa IIIa.

Link do poprzedniego projektu