Be cool – write about your interests and school

W roku szkolnym 2018/2019 realizowaliśmy projekt eTwinning „Be cool – write about your interests and school”. Zakładał on wymianę informacji na swój temat między uczniami z naszej szkoły oraz szkół z Hiszpanii (CEIP TIERNO GALVÁN, Castellar de la Frontera) i ze Słowacji (Zakladna skola J. Horaka, Banská Štiavnica). Projekt miał na celu zachęcić i zmotywować uczniów do komunikowania się po angielsku poprzez pisanie listów i kartek oraz video chaty. Grupa dwudziestu uczniów z naszej szkoły napisała po angielsku i wysłała listy oraz kartki bożonarodzeniowe do uczniów ze szkoły w Hiszpanii. 30 listopada nasze listy i kartki dotarły do szkoły w Hiszpanii. Otrzymaliśmy podziękowania i pozdrowienia w formie zdjęcia i filmiku. 

 

Na początku grudnia otrzymaliśmy wyczekiwane listy i kartki bożonarodzeniowe ze Słowacji.

Zostało nam niewiele czasu na odpowiedź. Udało się i dotarły do Banskiej Sťiavnicy na czas.

Po dwumiesięcznej przerwie nadszedł czas na kolejną wymianę korespondencji. Tym razem opisywaliśmy naszą szkołę. Zaczęliśmy od opisania naszych klas. Ilu uczniów się w nich uczy, jakie mamy przedmioty, jak wygląda nasz plan lekcji, które są naszymi ulubionymi i jakie mamy zajęcia dodatkowe. Kolejną informacją było opisanie naszej szkoły i miejscowości, tak by nasi korespondencyjni znajomi mogli nas odnaleźć na mapie Polski.

Nasze kartki dotarły do Słowacji przed świętami, jednak ze Słowacji do nas dopiero po Wielkanocy. Z Hiszpanami wymieniliśmy już tylko listy, bez kartek świątecznych. Tak bywa. Czas płynie nieubłaganie. Poczta też potrzebuje czasu na wykonanie usługi.

Więcej na temat realizacji projektów eTwinning w naszej szkole znajdziesz tutaj.