95 dębów na 95. urodziny Radia Katowice

Dziś w Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach odbyła się uroczystość zasadzenia jednego z 95 dębów na 95. urodziny Radia Katowice. Nasza szkoła została wybrana nieprzypadkowo…

otóż nasz patron Stanisław Ligoń jest również patronem Polskiego Radia Katowice, a wcześniej był jego wieloletnim dyrektorem.
Sadzenie dębu poprzedziła część artystyczna, w której uczniowie przybliżyli sylwetkę patrona, jego związki z Truskolasami, ale także z Polskim Radiem. Następnie przedstawiciele klas oraz zaproszeni goście przeszli na plac szkolny, gdzie wyznaczono miejsce na jubileuszowe drzewko.
W sadzeniu dębu udział wzięli Zastępca Redaktora Naczelnego ds. programów lokalnych redaktor Zdzisław Makles, Starosta Henryk Kiepura, Wójt Gminy Tomasz Osiński, Dyrektor Szkoły Justyna Strzelczyk, Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Częstochowie Dariusz Ciuk oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Maja Kapuścik.