Zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie 10xChallenge

Zespół „Siejne Kwiaty” w składzie: Olga Dąbrowska, Wiktoria Noga, Victoria Spalik, Jakub Chyra i Damian Markowski pod opieką pani Marleny Macherzyńskiej zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie 10xChallenge w kategorii Lider Dobroczynności.
Konkurs polegał na zainwestowaniu 10 zł i stworzeniu firmy, która zaledwie w 4 tygodnie pomnoży włożony kapitał. Uczniowie musieli zbadać rynek, wybrać produkt lub usługę, opracować materiały marketingowe, zaplanować wydarzenie sprzedażowe, przeprowadzić analizę SWOT oraz opracować budżet. Zespół „Siejne Kwiaty” stworzył firmę z zamiłowania do przyrody i zdrowego trybu życia. Uczniowie postawili na czysty i kolorowy świat, pełen pożytecznych zwierząt, a przede wszystkim pełen zapylaczy, bo bez zapylaczy nie byłoby odpowiedniego owocowania, ani produkcji nasion ogromnej ilości gatunków. W tym celu postanowili sprzedawać mieszanki nasion polnych kwiatów, które będzie można siać w każdym ogródku tworząc kwietne łąki, a nawet na balkonie czy na parapecie każdego okna. Dzięki temu nasza okolica stanie się ładniejsza i bardziej ekologiczna.
Jurorzy zwracali uwagę na innowacyjność, kreatywność i sposób rozwiązywania problemów, a także na pracę zespołową i rozwój osobisty.
Projekt w praktyczny oraz interaktywny sposób rozwinął w młodych ludziach kompetencje kluczowe i umiejętności niezbędne w dorosłym życiu. Dostarczył wiedzy niezbędnej do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych, a przede wszystkim rozwinął ducha przedsiębiorczości i pomógł im doświadczyć, jak to jest być przedsiębiorcą.

Wyniki konkursu:

https://www.facebook.com/FundacjaMlodziezowejPrzedsiebiorczosci/videos/2992501194345206/