Zapaliliśmy się na niebiesko dla autyzmu

W ramach międzynarodowej akcji nasza szkoła również zapaliła się na niebiesko dla autyzmu. W godzinach dopołudniowych działania skupiły się na szerzeniu wiedzy wśród uczniów. Najmłodsi rysowali kredą na placu szkolnym „Co na niebie się znajduje, to ja narysuję”, a dwie starsze grupy wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Kingę Raczyńską, pedagoga specjalnego w naszej szkole, specjalistę w zakresie edukacji i wspomagania osób ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera. Powstała również wystawa prac plastycznych, w której dominował kolor niebieski, przygotowana pod kierunkiem nauczycielki plastyki Beaty Lizurej. Wystawa zdjęć „Emocje w selfie” , gdzie uczniowie szkoły uwiecznili swoje emocje na zdjęciach, przygotowana została pod kierunkiem bibliotekarki Ewy Soluch. O godzinie 15:00 w szkole rozpoczęła się pierwsza powiatowa konferencja poświęcona tematyce autyzmu. Uczestniczyło w niej ponad 100 osób z całego powiatu.